...

Villsvin skutt

Første gang noen har skudd dette dyret i kommunen

Publisert 21.06.2010 kl 08:27 Oppdatert 21.06.2010 kl 08:27

Tips en venn på e-post:


Sist tirsdag ble et villsvin skutt i Degernes. –Dette er det første dyret som er registrert skudd i vår kommune, sier leder i viltnemnda, Jan Lie.

Det var en historisk begivenhet som fant sted ved Julsrud i Degernes. En vilsvinn-galte(hanndyr) på rundt 40 kilo måtte bøte med livet.

- Det ble sett seks villsvin i fjor høst i nærheten av der dyret nå ble skutt. I vinter har dyrene vært søkk borte, men flokken ble sett for noen dager siden, og da startet man å jakte på dyrene. De skjøt en, men har ikke sett noe til de andre fem. Vi antar de har kommet over fra Aremark, sier Lie.

- Det er en gåte for oss hvor dyrene kom fra, og hvor de har vært i vinter. Det er ikke observert noen spor etter villsvinene i vinter, sier Lie.

- Villsvin kan skytes hele året, og det er grunneieren som må tillatelse til fellingen derfor pågår jakten fremdeles, men jeg har ikke fått noe melding om at flere dyr er skutt. Vi vil ikke ha disse dyrene i vår kommune, og siden dyrene er uønsket er det lov å skyte dem hele året, sier Jan Lie.

Mest lest nå

...

Fant bil i grøfta

Nyheter To damer er mistenkt for promillekjøring Les mer

...

Deler ut millionbeløp

Nyheter 3.000 kunder får 5,7 millioner på deling Les mer

...

Scan Sørlie er konkurs

Nyheter Møbelfirma hadde 39 millioner kroner i gjeld Les mer


Tips oss

Telefon: 69222555
Skjema: Tipsskjema
E-post: ra@r-a.no

Kontakt oss

Sentralbord: 69222555
Postadresse: Storgata 8
1890 Rakkestad

Annonser

E-post: annonser@r-a.no
Markedsansvarlig: Bjørnar Strøm 91814200
Telefax: 69 22 13 85

Redaksjonen

Ansvarlig redaktør: Elin Marie Rud 91705581

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.