Gatebil flyttet hovedfestivalen fra Rudskogen til Vålerbanen grunnet publikumskapasitet – fikk 14.000 færre besøkende.
Elevene var høyt og lavt da Rakkestad ungdomsskole inviterte til aktivitetsdag.
Se bilder fra aktivitetsdagen
Med flagget til topps kunne rakstingene feire nasjonaldagen.
Se bilder fra 17.mai-togetRakkestadhallen var arena for en historisk regionsmesse, der bygdas representanter tok hjem fem priser.
Se bildene fra messenGla´joggen ble den folkefesten mange hadde håpet på. Hele 331 sporty rakstinger var med på "vårens vakreste eventyr i Rakkestad".
Se bildene herRakkestad kjøre- og rideklubb arrangerte familiedag på Sandbekk mølle
Se bildene her
Østfold Gymnastikk- og Turnkrets feiret sitt 125 års jubileum i Rakkestadhallen.
Se bildene fra jubileet her
Barna i Musikktrollet barnehage lærte seg å håndspinne og lage fuglekasse.
Se bilder fra prosjektet her
DIL sitt 13-årslag tok en strålende finaleseier i regionscupen, og legger nå opp med flagget til topps.
Se kampbildene herEn fullsatt Rakkestad kirke fikk overvære det vellykkede musikalske samarbeidet mellom Cantabile og fire familiemedlemmer Helin.
Se konsertbildene her|
Marita Lundsrud Berg
E-post
|
|
| Publisert 17.07.2009 kl 13:48 Oppdatert 17.07.2009 kl 13:48 |
Mens julifestivalen på Rudskogen i fjor satt publikumsrekord med sine 44.000 besøkende, tok kun 30.000 turen til Vålerbanen sist helg. Daglig leder i Gatebil, Leif Nilsen, er til tross nedgangen storfornøyd med festivalen.
- Vi hadde større plass, gode fasiliteter, mindre behov for bemanning og flere ting som gjorde helgen enklere å arrangere, sier han.
Nilsen tror ikke at det er savnet til Rudskogen som gjorde at publikum sviktet.
- Det kan jeg selvfølgelig ikke si med sikkerhet, men tilbakemeldingene vi har fått er utelukkende positive. Været derimot kan ha satt en stopper for mange. Det har vært enormt dårlig vær i forkant, og et arrangement som Gatebil er selvfølgelig svært væravhengig, sier han, og legger til at hvor treffene arrangeres ikke spiller noen stor rolle for Gatebilgjestene.
- De aller fleste legger ferien sin til festivalen, så jeg tviler på at flyttingen har noe å si, sier han.
Nedgang i julitreffet til tross – Rudskogen svikter ikke Gatebil. Maitreffet skrev seg inn i historien, som tidenes best besøkte med en økning på hele 25 prosent.
Mopedister fra Rakkestad og Sarpsborg inntok skogsveien til Trondsæter lørdag.
Se bilder fra Moropeden her
Kulturskolen inviterte bygdas barnehager og skoler til konsert på Bygdetunet.
Se bilder fra konsertenLyst til å mimre om Rakkestad i gamledager? Vi har samlet sammen bilder fra "Gamlesiden" - bildene kommer i tilfeldig rekkefølge og de fleste er utlånt fra lokalsamlingen.
Se gamleside-bildene her
Det ble en halsbrekkende start på uka med monstertrucks med over 1400 hestekrefter og crossykkel gjennom brennende ringer i Rakkestad.
Se bildene fra Motorshow X-tremeBILDESERIE: Rakkestad Bygdekvinnelag feiret 80-årsjublieum i nyrenovert stue.
Se bilder fra jubileet her
Grunneier må rydde opp etter at folk har tatt seg til rette
Slik så det ut på svinestien