Bygdekvinnene på tur

Degernes og Rakkestad Bygdekvinnelag har vært på sin årlige sommertur.

Publisert 27.08.2007 kl 13:39 Oppdatert 27.08.2007 kl 13:47

Tips en venn på e-post:

...
Degernes og Rakkestad Bygdekvinnelag var på tur til Oscarsborg festning lørdag 18.august. Foto: Privat

Bygdekvinnenes sommertur

...

Helene Konglebekk kunne ønske 26 damer velkommen om bord, da årets sommertur gikk av stabelen for bygdekvinnene. Destinasjonen var Oscarsborg festning om Ås og Drøbak.

Første stopp var Universitet for Miljø og Biovitenskap i Ås, der damene fikk guiding og orientering om de gamle ærverdige bygningene og parkområdene på området. De fikk også en kort innføring i universitetets historie. Omvisningen ble avsluttet med kaffe og rundstykker.

Neste stopp på turen var Drøbak, der bygdekvinnene nøt sommerbyen og det deilige været. Deretter dro de videre til Oscarsborg festning, hvor de fikk omvisning og detaljert beskrivelse av hendelsene den 9. april 1940. Den militære virksomheten på Oscarsborg er lagt ned, så festningen er åpen for sivile. Turen ble avsluttet med middag på Restaurant Forpleiningen, før de glade kvinnene ble kjørt hjem i buss av Hans Bjørnstad.

Mest lest nå

...

Våt og klissete skoledag

Nyheter Russen herjet med elevene i bygda Les mer

...

16-åring senket Mysen

Nyheter Scoret begge målene da RIF seiret 2-0 Les mer

...

Nå aksjonerer bøndene

Nyheter Kjører i traktorkolonne fra Rakkestad til Sarpsborg Les mer

...

En minnerik dag

Nyheter Historica opplevelsessenter er offisielt åpnet. Les mer


Tips oss

Telefon: 69222555
Skjema: Tipsskjema
E-post: ra@r-a.no

Kontakt oss

Sentralbord: 69222555
Postadresse: Storgata 8
1890 Rakkestad

Annonser

E-post: annonser@r-a.no
Markedsansvarlig: Bjørnar Strøm 91814200
Telefax: 69 22 13 85

Redaksjonen

Ansvarlig redaktør: Elin Marie Rud 91705581

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.